Cztery techniki pokonywania strachu przed rozmową

Niezależnie od tego, czy denerwujesz się rozmową z nieznajomymi, czy od lat unikasz sytuacji społecznych, istnieją sposoby na pokonanie strachu przed rozmową. Oto cztery techniki, które ci pomogą.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale biznesmediapr.pl

Unikaj stosowania leków w celu radzenia sobie z lękiem społecznym

Leki mogą pomóc Ci w radzeniu sobie z lękiem społecznym. Mogą one jednak wywoływać skutki uboczne. Przed zażyciem jakiegokolwiek leku należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli wystąpi efekt uboczny, należy skontaktować się z lekarzem, aby uzyskać alternatywne leczenie.

Leki na lęk społeczny obejmują beta-blokery, benzodiazepiny i SNRI (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny). Beta-blokery mogą pomóc w radzeniu sobie z fizycznymi objawami lęku. Leki te pomagają zmniejszyć częstość akcji serca, drżenie i ciśnienie krwi. Leki te nie są skuteczne w przypadku objawów depresji. SNRI mogą obejmować sertralinę i paroksetynę.

Benzodiazepiny i SNRI są zwykle przepisywane do krótkotrwałego stosowania. Beta blokery nie są zwykle przepisywane do ogólnego stosowania. Stosowanie tych leków do celów długoterminowych może powodować poważne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia poważnych działań niepożądanych należy skonsultować się z lekarzem.

Niektórym osobom nie pomagają leki na lęk społeczny. Zamiast tego próbują radzić sobie z lękiem za pomocą innych metod. Niektóre strategie obejmują przeprogramowanie myśli, wystawienie na działanie lękliwych sytuacji i relaksację. Metody te mogą być połączone z regularnym programem ćwiczeń.

Terapia behawioralna to kolejne skuteczne podejście dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności społeczne. Ten rodzaj terapii może pomóc ludziom rozpoznać ich wyzwalacze lęku, takie jak stres, i nauczyć się, jak sobie z nimi radzić.

Przypomnij sobie, że oczekiwanie jest gorsze niż rzeczywistość

Pomimo tego, że jestem frajerem dobrej, staromodnej wycieczki drogowej, nie dostaję się na nią. Najlepszą częścią bycia na drodze jest to, że mogę delektować się koktajlem z burbona lub dwoma z moimi najlepszymi przyjaciółmi. Najgorszą częścią jest to, że utknąłem w ruchu ulicznym. To nie jest tylko złe dla wspomnianych mimosas, to jest złe dla mnie i moich bliskich. Jednym ze sposobów na zwalczenie tego wspomnianego zła jest zatrudnienie kompetentnego nawigatora lub dwóch. Na szczęście udało mi się pokonać wspomniane zło za pomocą wspomnianego nawigatora i wspomnianej nawigatorki. Byłem również w stanie umieścić moje pieniądze tam, gdzie moje usta są, podpisując umowę z renomowaną firmą. Od tego czasu stwierdziłem, że wspomniany najlepszy człowiek jest najlepszą osobą na tym stanowisku, a wspomniany nawigator jest cennym nabytkiem dla mojego zdrowia.

Uwolnij się od swojego ego

Używanie technik mindfulness do uwolnienia się od swojego ego jest świetnym sposobem na poprawienie swoich relacji. Być świadomy twój myśli i uczucia pozwoli ci skupiać się na teraźniejszości i cieszyć się chwilą.

Używanie medytacyjnej praktyki jest także dobrym sposobem uwalniać się od twój jaźni. Kiedy medytujesz, nie martwisz się o bycie osądzonym lub porażkę. Najlepszą częścią jest to, że możesz to zrobić wszędzie.

Podczas gdy ty uwalniasz się od twój jaźni, próbujesz skupiać się na czym jest piękny i znaczący w twój życiu. Lepiej jest być szczęśliwym niż narzekać. Kiedy narzekasz, masz tendencję do skupiania się na tym, co jest złe, zamiast na tym, co jest dobre. Jest to główny powód, dla którego wiele osób cierpi na depresję.

Używanie medytacyjnej praktyki uwalniać się od twój jaźni pozwoli ci cieszyć się teraźniejszość i skupiać twój uwagę na innych. Przekonasz się, że twoje relacje poprawią się i będziesz w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi sytuacjami w życiu z większą łatwością.

Ego ma swoje miejsce i jest niezbędne, dopóki nie osiągniesz pewnego poziomu wzrostu i rozwoju. Jednak może wymknąć się spod kontroli, gdy nie masz nad nim kontroli.

Podejdź do rozmowy z uśmiechem

Pokonanie strachu przed rozmową może być zniechęcającym zadaniem. Jednak nie jest to niemożliwe. Istnieje kilka wskazówek i trików, które pozwolą Ci zacząć. Mogą one obejmować:

Istnieje dobrze znane powiedzenie, że uśmiech jest zaraźliwy. Kiedy się uśmiechasz, uwalniasz w swoim ciele substancję chemiczną, która czyni cię szczęśliwszym. Jest to nie tylko dobre dla Ciebie, ale także dla osoby, do której się uśmiechasz.

Uśmiech jest najbardziej podstawowym biologicznym wyrazem człowieka. Możesz jednak uczynić go bardziej olśniewającym, stawiając sobie za cel uśmiechanie się do właściwej osoby we właściwym czasie. Możesz to zrobić, błyskając maleńkim uśmiechem z kącika wargi. To może nie brzmi jak dużo zabawy, ale sprawi, że kobieta, do której się uśmiechasz, poczuje się wyjątkowo.

Uśmiechanie się jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie rozmowy i może pomóc przełamać barierę. Ponadto jest to najprostsza i najbardziej uniwersalnie rozpoznawalna ludzka ekspresja. Tak więc, to dobry pomysł, aby uzyskać uśmiech dzieje przed podejściem do potencjalnej daty.

Powinieneś także postawić sobie za cel uśmiechanie się przynajmniej raz na minutę. Powinieneś również spróbować nawiązać kontakt wzrokowy z osobą, do której się uśmiechasz.

Zastosuj umiejętność restrukturyzacji poznawczej

Poświęcenie czasu na zastosowanie umiejętności restrukturyzacji poznawczej w celu pokonania lęku przed rozmową nie tylko pomoże Ci stać się bardziej świadomym swoich myśli, ale także pomoże Ci przepisać swoje myśli w bardziej efektywny sposób. Jest to proces, który polega na rozbiciu negatywnych sytuacji na ich najbardziej podstawowe elementy, zidentyfikowaniu swoich negatywnych myśli i zakwestionowaniu ich w sposób logiczny i obiektywny.

Restrukturyzacja poznawcza może być świetnym sposobem na poradzenie sobie ze zniekształceniami poznawczymi, które są negatywnymi, niedokładnymi przekonaniami na temat siebie i świata. Mogą one prowadzić do zachowań autodestrukcyjnych. Celem restrukturyzacji poznawczej jest zidentyfikowanie tych myśli i zastąpienie ich bardziej trafnymi i skutecznymi.

Restrukturyzacja poznawcza nie jest łatwą umiejętnością do nauczenia się, ale staje się łatwiejsza w miarę praktyki. Istnieją książki, które oferują ćwiczenia z zakresu restrukturyzacji poznawczej, a także można znaleźć nagrania z prowadzoną wyobraźnią. Często są one nagrane w formie audio i mogą być odtwarzane na tablecie lub smartfonie.

Istnieją również dziesiątki technik dostępnych dla klientów restrukturyzacji poznawczej, a każda z nich ma swoje specjalne korzyści. Na przykład restrukturyzacja poznawcza może pomóc pacjentom poradzić sobie z dysfunkcyjnymi postawami dotyczącymi wagi lub kształtu. Może również pomóc pacjentom lepiej zrozumieć ich sytuację.

Bądź sobą, aby tworzyć autentyczne rozmowy

Posiadanie asertywnego stylu komunikacji jest ważne dla zrównoważonej rozmowy. Pomaga ustalić granice i uwzględnić potrzeby innych. Zachęca również do zrównoważonego i otwartego dialogu.

Kiedy prowadzisz szczerą rozmowę, zbudujesz zaufanie i wiarę w siebie. Ludzie będą mogli zobaczyć, kim naprawdę jesteś i zbudujesz trwałe przyjaźnie. Autentyczność pochodzi z twoich własnych uczuć i myśli, a nie z tego, co myślisz, że myślą ludzie.

Jeśli prowadzisz rozmowę z kimś, kto nie jest tobą zainteresowany lub nie docenia tego, co masz do zaoferowania, nie powinieneś tracić czasu. Ta osoba nie zasługuje na twoją uwagę.

Jeśli masz zwyczaj obniżania głosu lub sprawiania wrażenia niedostępnego, powinieneś zmienić swoje nawyki. Stań z dobrą postawą, unikaj patrzenia w dół i mów wyraźnie. Kiedy mówisz, patrz bezpośrednio na rozmówcę i nawiązuj kontakt wzrokowy. To da jej znać, że ją słuchasz.

Jeśli masz za sobą historię złamanego serca lub traumy, postaraj się ją przepracować. Posiadanie tych doświadczeń w swoim życiu może służyć jako kotwica w Twoim życiu. Jeśli jesteś w stanie pokonać nieśmiałość i nauczyć się akceptować siebie, będziesz w stanie budować znaczące relacje z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *