Dlaczego NIE warto pracować w MLM?

Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w świecie MLM, czy weteranem, są pewne rzeczy, które powinieneś wiedzieć o branży marketingu wielopoziomowego. Nie chcesz pracować dla firmy, która zmarnuje Twój czas i pieniądze, ale jest też wiele możliwości, z których powinieneś skorzystać.

Marketing wielopoziomowy

Biorąc pod uwagę, że branża marketingu wielopoziomowego istnieje od ponad dekady, nic dziwnego, że wiele osób zadaje pytanie: „Czym jest marketing wielopoziomowy?”. Istnieje wiele rzeczy do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, czy marketing wielopoziomowy jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Ogólnie rzecz biorąc, firmy MLM sprzedają produkty konsumentom poprzez rozbudowaną sieć niezależnych dystrybutorów. Zazwyczaj sprzedają one produkty kobietom – zasób ten jest udostępniony przez serwis humanwsieci.pl. Dzieje się tak dlatego, że kobiety mają zazwyczaj większą sieć społeczną niż mężczyźni, co sprawia, że mają większą skłonność do przyłączenia się do programu marketingu wielopoziomowego.

Wiele firm MLM ma rozbudowane plany kompensacyjne, które określają, jakiego rodzaju nagrody są dostępne dla ich dystrybutorów i ich uplines. Plany te mogą obejmować nagrodę za zrekrutowanie określonej liczby nowych dystrybutorów, jak również za sprzedaż określonej ilości produktów. W przeciwieństwie do piramid, większość firm MLM oferuje plan kompensacyjny, który jest zaprojektowany tak, aby nagradzać sprzedaż produktów, a nie rekrutację nowych dystrybutorów.

Ogólnie rzecz biorąc, schemat marketingu wielopoziomowego nie da Ci tego rodzaju wolności finansowej, jaką może dać mały biznes. Jednak jeśli jesteś skłonny poświęcić trochę czasu i pieniędzy, aby dołączyć do jednego z nich, możesz być zaskoczony nagrodami, które pojawią się na Twojej drodze. Przemysł MLM istnieje od dawna i istnieje wiele możliwości zbudowania lukratywnego biznesu.

Jednak istnieje wiele piramidalnych schematów tam, i mogą one nie być najlepszą opcją dla Ciebie. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy schemat marketingu wielopoziomowego jest dla Ciebie, jest wykonanie pracy domowej. Federalna Komisja Handlu (FTC) posiada dobre zasoby na temat marketingu wielopoziomowego, w tym bezpłatny ebook na ten temat.

Struktura w kształcie piramidy

Przystąpienie do MLM wiąże się z kosztami wstępnymi. Obejmuje to koszty materiałów, szkolenia sprzedażowego i rekrutacji nowych uczestników. Wiąże się to również z reklamą ustną. Sukces MLM zależy od liczby zwerbowanych nowych uczestników. Jeśli jesteś zainteresowany przystąpieniem, upewnij się, że wszystkie szczegóły otrzymasz na piśmie.

Struktury w kształcie piramidy są często wykorzystywane w MLM-ach. Zasadniczo, struktura piramidalna działa poprzez posiadanie „kapitana” na szczycie i ośmiu „pasażerów” poniżej. Każda osoba w piramidzie rekrutuje pewną liczbę innych członków. Osoba powyżej łańcucha dostaje prowizję za każde nowe wejście.

Zazwyczaj każdy nowy członek płaci opłatę wstępną za przystąpienie do systemu. Opłaty te trafiają do najwyższych członków piramidy. Nowi uczestnicy następnie rekrutują kolejnych członków, zwiększając w ten sposób rozmiar piramidy.

Schemat piramidy obiecuje duży zwrot z początkowej inwestycji. Jednak zwroty nie są oparte na rzeczywistych inwestycjach. Schemat piramidy jest zazwyczaj nielegalny. Wiele krajów zakazało stosowania piramid. Ponadto, piramidy nie zapewniają odpowiednich pokwitowań za swoje opłaty.

W końcu piramidy finansowe upadają. Jeśli nie zostaną zwerbowani nowi inwestorzy, schemat zakończy się. Schemat może się również zatrzymać, jeśli uderzy recesja. Członkostwo w piramidzie w końcu się zmniejszy.

Niektóre piramidy będą udawać legalne MLM. Członkowie piramidy będą naciskani, aby rekrutować innych ludzi do systemu. Uczestnicy ci są również zobowiązani do podpisywania zrzeczeń. Schemat piramidy obejmuje również sprzedaż produktów lub dystrybucję.

Istnieje wiele różnych rodzajów schematów piramid. Niektóre z nich są bardzo proste. Inne są bardziej złożone. Niezależnie od rodzaju piramidy finansowej, którą rozważasz, upewnij się, że przeprowadzisz badania i uzyskasz wszystkie szczegóły na piśmie, zanim zainwestujesz.

Przymus

Wśród niezliczonych firm marketingu wielopoziomowego, które istnieją dzisiaj, istnieje kilka wybranych, które są legalne, a garstka, które nie są. W większości przypadków firmy te stosują podejrzane praktyki biznesowe, w tym pewne wątpliwe strategie marketingowe i produkty. Podczas gdy nie można kwestionować faktu, że niektóre z tych firm są udane, prawdziwym testem sukcesu jest dowiedzieć się, które firmy są najbardziej udane. Badając ich praktyki sprzedaży i marketingu, można lepiej zdecydować, które firmy zasługują na swoje ciężko zarobione dolary, a które nie są. To jest powód, dlaczego trochę pracy domowej idzie długą drogę. Na szczęście istnieje garstka firm, które wyróżniają się jakością produktów i obsługi klienta. Należą do nich eHarmony, Match.com i OkCupid. Firmy te oferują usługi, które pomogą Ci znaleźć mecz i pomóc Ci znaleźć pracę. Wszystkie mają komponent mediów społecznościowych, a większość używa strony internetowej lub aplikacji mobilnej, aby ułatwić komunikację. Korzystanie z tych usług jest cinch, ponieważ wszystkie są oparte w Stanach Zjednoczonych. Poza tym firmy te używają systemu poczty elektronicznej i wiadomości tekstowych, aby pomóc potencjalnym klientom znaleźć produkty, które chcą. Jest to miła usługa dla konsumentów i dobry sposób na utrzymanie oszustów na dystans.

Wydawanie własnych pieniędzy na produkt

Niezależnie od tego, czy jesteś dystrybutorem MLM, czy nie, prawdopodobnie wiesz już najważniejszą rzecz: Wydawanie własnych pieniędzy na produkt NIE JEST warte pracy w MLM. Ale prawda jest taka, że większość dystrybutorów MLM pozostaje w MLM przez miesiące, a nawet lata. Oznacza to, że zainwestowali w ten biznes tysiące dolarów i stracili jeszcze więcej. A jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz znaleźć się w sytuacji bycia nieopłacanym pracownikiem firmy, której nawet nie jesteś właścicielem.

Problem polega na tym, że MLM-y to piramidy finansowe. Zdecydowana większość osób zaangażowanych w ten biznes przynosi straty. Nie mogą osiągnąć zysku, ponieważ produkty, które sprzedają nie cieszą się dużym popytem. Istnieją inne sposoby na zarabianie pieniędzy bez wydawania własnych pieniędzy. Można sprzedawać produkty innych ludzi za wyższą cenę, można znaleźć produkty lepszej jakości za niższą cenę lub można sprzedawać własne produkty z zyskiem.

Wiele osób pracujących w systemach MLM informuje, że spędza weekendy i wieczory pracując nad biznesem. Inni mówią, że spędzają czas na spotkaniach rodzinnych i wizytach w szpitalu pracując nad biznesem.

Niedawny artykuł Business Insider donosił o byłych dystrybutorach MLM. Niektórzy z nich podają, że wprowadzili się do członków rodziny, zmniejszyli swoje domy i zadłużyli się na kartach kredytowych. Większość byłych dystrybutorów stwierdziła, że straciła dużą ilość pieniędzy w swoim biznesie MLM.

Wiele firm MLM wyolbrzymia jakość swoich produktów. I rozpowszechniają niesprawdzone twierdzenia medyczne na ich temat. Nie płacą też swoim dystrybutorom za czas, który poświęcają na marketing swoich produktów.

Docieranie do bliskich

Spędziwszy lata w branży, mogę zaświadczyć, że grzechotka MLM jest daleka od złotych dni z przeszłości. Jednak najlepszą częścią tej podróży jest koleżeństwo, którego doświadczyłem po drodze. Jedynym minusem jest to, że moja żona i ja teraz dojeżdżamy do pracy, a nie na weekendowe wypady, z których kiedyś korzystaliśmy. Mimo to, nadal skażamy najlepszą część naszego małżeństwa okazjonalnymi kłótniami. Wspomniana wcześniej grzechotka MLM, jak również niezliczone inne przykrości powstrzymują nas od pełnego snu, co jest prawdziwym problemem samym w sobie. Tak więc, aby okiełznać ten hałas, wymyśliliśmy niezawodny plan na przyszłość – nowy dom, nowy samochód i jeszcze kilka innych kwadratów po drodze. Zrobiliśmy również nasze badania i wymyśliliśmy wspomniane złote zasady. Jeśli jednak nadal nie jesteś przekonany do przyłączenia się do MLM, sprawdź nasze recenzje grzechotek MLM, lub jeszcze lepiej, napisz do mnie na poniższy adres, aby otrzymać darmową recenzję grzechotki MLM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *