Jak nie zrazić do siebie ludzi pracując w MLM

Niezależnie od tego, czy rozważasz rozpoczęcie biznesu marketingu sieciowego, czy już w nim pracujesz, będziesz chciał się upewnić, że nie zrazisz do siebie ludzi. Istnieje wiele osób, które stają się sfrustrowane, a nawet złe, gdy widzą osobę pracującą z firmą marketingu wielopoziomowego. Oto trzy proste kroki, które możesz podjąć, aby Twój biznes nie stał się „czerwoną flagą” dla innych.

Platformy mediów społecznościowych przekształcają się w platformy dla dystrybutora do sprzedaży, rekrutacji i marketingu

Rekrutacja i sprzedaż współpracownikom są ogromną częścią marketingu wielopoziomowego. Jednak wyzwaniem dla firm jest migracja od sprzedaży osobistej do kanałów cyfrowych. Aspekt word-of-mouth w MLM został wzmocniony przez platformy mediów społecznościowych. Nie wystarczy już tylko rozdawać broszury lub chodzić z produktami od drzwi do drzwi. W dzisiejszych czasach firmy muszą tworzyć wspólne doświadczenie programowe i wykorzystywać setki przedstawicieli jako społecznych influencerów.

LinkedIn to profesjonalna sieć społecznościowa, pełna decydentów i specjalistów z różnych branż. Z 810 milionami użytkowników na całym świecie, LinkedIn stał się krytycznym narzędziem dla marketerów B2B. Jest to również największe na świecie wydarzenie networkingowe, z ponad 15 milionami otwartych ofert pracy – fragment ten jest manifestacją pracy zespołu redakcyjnego portalu twojewrozby.pl. Ponadto Facebook i Instagram to popularne sieci społecznościowe. Wielu współpracowników MLM korzysta również z tych platform. W rzeczywistości Facebook ma 1,93 miliarda codziennych aktywnych użytkowników. Ponadto, Instagram ma około 800 milionów miesięcznych aktywnych użytkowników. Oznacza to, że media społecznościowe są bardzo skutecznym narzędziem do rekrutacji i sprzedaży dla współpracowników MLM.

Dodatkowo TikTok, który niedawno zakazał marketingu wielopoziomowego, odcina kluczowy kanał rekrutacyjny dla współpracowników MLM. W grudniu 2020 roku TikTok zostanie zbanowany, a zakaz ten wyeliminuje również możliwość bycia social influencerami dla firmy przez współpracowników MLM. Może to doprowadzić do dużego spadku dochodów dla firm MLM. Na szczęście istnieją inne kanały cyfrowe, które są dostępne dla firm MLM do wykorzystania.

Brak prawdziwego samozatrudnienia

Otrzymywanie wynagrodzenia za sprzedaż produktu lub usługi może być ekscytujące. Ale kiedy musisz sprzedawać do sieci ludzi, nie jesteś prawdziwie samozatrudniony. Jeśli chcesz być samozatrudniony, możesz założyć własną firmę. Istnieje wiele różnych sposobów, aby to zrobić, od założenia sklepu do rozpoczęcia działalności internetowej.

Jeśli kiedykolwiek pracowałeś w małej firmie, prawdopodobnie miałeś do czynienia z szefem lub kierownikiem. Jeśli pracujesz w większej firmie, możesz mieć zarząd lub dyrektora generalnego. Jeśli pracujesz dla MLM, być może będziesz musiał rekrutować ludzi, aby zapisać się do sprzedaży ich produktów. Im więcej osób się zapisze, tym więcej zarobisz. Nazywa się to sprzedażą bezpośrednią. Często ludzie, którzy pracują w MLM będą musieli pracować 80-godzinne tygodnie, aby związać koniec z końcem.

MLM to fantastyczny sposób na zarabianie pieniędzy, ale jeśli nie jesteś ostrożny, możesz zostać oszukany. Możesz znaleźć się w długach i możesz znaleźć się w kryzysie psychologicznym. Wiele MLM-ów wykorzystuje magię psychologicznych gier na poczucie winy, aby sprzedać swoje produkty. Kiedy zapisujesz się do MLM, szkolisz swoją rodzinę i przyjaciół, aby rekrutowali innych. To może szybko stać się konkurencją i może prowadzić do wielu stresów i frustracji. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz nieświadomie promować również MLM swojego sąsiada.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w MLM, czy nie, powinieneś zrobić swoje badania przed zapisaniem się. Jeśli zdecydujesz się zapisać do MLM, powinieneś przeczytać całą literaturę i porozmawiać z innymi ludźmi, którzy byli w tym biznesie. Możesz znaleźć pomocne wskazówki na stronach internetowych i w grupach na Facebooku.

Masowe porażki

Korzystanie z MLM w celu uzyskania znacznych dochodów jest marzeniem wielu ludzi. Ale jest to coś więcej niż tylko zapisanie się do planu i nadzieja na najlepsze. Rozpoczęcie działalności gospodarczej może być trudnym zadaniem nawet dla doświadczonego biznesmena. Nic dziwnego, że duży procent zapisów do MLM kończy się niepowodzeniem. W rzeczywistości, badanie firm MLM wykazało, że dziewięćdziesiąt procent przedstawicieli odchodzi z pracy w ciągu pięciu lat. I chociaż wielu dystrybutorom udaje się odnieść sukces, to często liczy się wynik wsparcia ze strony rekrutera.

Najlepszy MLM to taki, który jest dobrze zarządzany. Najlepsze firmy mają ustrukturyzowany plan kompensacyjny i dedykowany zespół pracowników. Pomaga to utrzymać sprawy na dobrej drodze, a biznes nie rozrasta się zbytnio. Najlepsze MLM-y mają również niskie koszty początkowe i miesięczne koszty ogólne. Najgorsze firmy to te, które próbują wydoić dystrybutorów na każdy grosz, jaki tylko mogą. Istnieje również wiele oszustw MLM, takich jak LuLaRoe, którego wadliwy towar jest uwikłany w pozew zbiorowy. Istnieje również wiele legalnych firm MLM.

Jak w każdym biznesie, musisz być mądry w swoim MLM. Najlepszym sposobem na to jest posiadanie jasnego planu biznesowego z dobrze zdefiniowanymi celami, celami i kamieniami milowymi. Powinieneś również zaplanować przerwy i zrobić czas dla swojej rodziny.

Straty finansowe

Posiadanie dochodowego modelu biznesowego jest jednym z najważniejszych aspektów prowadzenia biznesu. Bez niego nie będziesz w stanie osiągnąć swoich celów finansowych. Musisz składać oferty, zamykać sprzedaż, oceniać perspektywy i ustalać zrównoważone ceny. Możesz również uczestniczyć w konferencjach i grupach mastermind, aby dowiedzieć się o prowadzeniu biznesu.

Istnieją tysiące niedrogich miesięcznych grup mastermind dostępnych dla właścicieli małych firm. Jeśli zdecydujesz się dołączyć do MLM, upewnij się, że znasz model biznesowy firmy przed dołączeniem. Ważne jest, aby unikać dołączania do firm, które skupiają się na rekrutacji zamiast na produkcie. Ważne jest również, aby utrzymać aktualizację swojej strony internetowej i napisać skuteczną kopię sprzedaży.

Kiedy dołączasz do firmy zajmującej się marketingiem wielopoziomowym, oczekuje się, że będziesz rekrutował innych ludzi do biznesu. Następnie firma obiecuje, że będzie Ci płacić. Niestety, nie jest to rzeczywistość. Często firmy dobrze płacą swoim dystrybutorom. Jednak im więcej uczestników downline ma firma, tym więcej osób jest wciąganych do oszustwa.

Federalna Komisja Handlu jest odpowiedzialna za badanie firm MLM. Firmy te zgłaszają wydatki, dochody brutto i materiały szkoleniowe. Zgłaszają również swoje opłaty za stronę internetową. Mimo że firmy często dobrze płacą swoim dystrybutorom, branża MLM ma fatalną reputację. Wiele firm stosuje wyzyskujące praktyki pracy. Lubią też chwalić się wzrostem. Często firmy te używają wykonawców, aby uniknąć płacenia świadczeń.

Jeśli rozważasz przystąpienie do MLM, upewnij się, że wiesz, jak uniknąć strat finansowych. Być może skusi Cię możliwość pracy w domu, ale nie jest to udany model biznesowy. Powinieneś również mieć świadomość, że MLM-y mogą być bardzo atrakcyjne dla osób, które są odizolowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *