Kto sprzedaje produkty w modelu MLM?

Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w branży MLM, czy też chcesz rozszerzyć swój obecny biznes, wiedza o tym, kto sprzedaje produkty w modelu MLM, może pomóc Ci zdecydować, czy jest on dla Ciebie odpowiedni. W tym artykule znajdziesz takie firmy jak Avon, Mary Kay, Jeunesse oraz Rodan and Fields. Firmy te nie są piramidami i mogą być dobrym dopasowaniem do Twoich zainteresowań i stylu życia.

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z magazynoffice.pl

Avon

Niezależnie od tego, czy słyszałeś o Avon, czy nie, możesz chcieć sprawdzić model biznesowy tej firmy. Istnieje ona od prawie 150 lat i jest drugim co do wielkości MLM na świecie.

Jest to firma marketingu sieciowego, która sprzedaje produkty kosmetyczne, w tym kremy do twarzy, szminki, perfumy i produkty do pielęgnacji skóry – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony . Możesz zamówić te przedmioty za pośrednictwem dowolnego przedstawiciela Avon lub odwiedzając ich stronę internetową. Avon sprzedaje również suplementy zdrowotne i odzież.

Istnieją dwa główne sposoby zarabiania pieniędzy jako przedstawiciel Avon. Jeden z nich polega na sprzedaży produktów, a drugi na rekrutacji nowych przedstawicieli.

Zazwyczaj przedstawiciel Avon rekrutuje ludzi do firmy i zarabia procent od sprzedaży, którą wykonują. Aby zarabiać pieniądze, musisz sprzedać co najmniej 50 dolarów produktów miesięcznie. Musisz również zakupić materiały do własnego biznesu, takie jak własna strona internetowa i autoresponder e-mail.

Avon sprzedaje wiele produktów, w tym kremy do twarzy, tusze do rzęs i szminki. Istnieją również zestawy zawierające próbki tych produktów, które można wypróbować, zanim zdecydujesz się na ich zakup. Można również zakupić zestawy startowe, które zawierają produkty do sprzedaży i gadżety marketingowe. Te zestawy zazwyczaj kosztują 25, 50 lub 100 dolarów.

Avon promuje „możliwość Avon” jako legalny sposób zarabiania pieniędzy przez ludzi. Jednak Avon nie jest marką cruelty-free, a także jest piramidą finansową.

Rodan and Fields

Niezależnie od tego, czy szukasz kariery, czy tylko pasywnego dochodu, możesz rozważyć rozpoczęcie biznesu z Rodan and Fields. Firma oferuje produkty i usługi dla klientów na całym świecie. Jest to firma zajmująca się pielęgnacją skóry, która specjalizuje się w modelu marketingu wielopoziomowego (MLM).

Możesz rozpocząć współpracę z Rodan and Fields zostając konsultantem. Aby zostać konsultantką, musisz zakupić zestaw Business Portfolio za 50$. Zestaw ten zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć swój własny biznes. Zestaw zawiera zasoby firmowe, łatwą w użyciu aplikację oraz bieżące szkolenia.

Z Rodan and Fields możesz zarabiać pieniądze, generując prowizje detaliczne i dla konsultantów. Możesz również zarabiać premie za wyniki oparte na osiągnięciach członków Twojego zespołu.

Najbardziej skuteczni dystrybutorzy w firmie zarabiają 2000 lub więcej dolarów każdego miesiąca. Jest to jednak niewielki odsetek dystrybutorów. Prawdziwa wypłata pochodzi z rekrutacji innych osób do sprzedaży produktów.

Możliwe jest również zarabianie pieniędzy z Rodan and Fields poprzez promowanie firmy na mediach społecznościowych. Wymaga to jednak nawiązania znaczących kontaktów i zbudowania rozbudowanej sieci.

Jest to ryzykowne przedsięwzięcie, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w sprzedaży. Wymaga niebywałej umiejętności radzenia sobie z odrzuceniem. Musisz też skalkulować ponoszone ryzyko i zysk.

Wielu najlepiej zarabiających zaczyna od istniejącej sieci. Mogą mieć już zbudowany follow i publiczność, która wspiera ich w mediach społecznościowych. Mogą też mieć status celebrytów.

Jeunesse

Niezależnie od tego, co myślisz o MLM, musisz przyznać, że Jeunesse to legalny sposób na zarabianie pieniędzy z domu. Ma wiele produktów, co czyni go dobrym wyborem dla tych, którzy chcą budować biznes w domu. Linie produktów obejmują krem przeciwzmarszczkowy, produkty przeciwstarzeniowe i inne produkty do pielęgnacji skóry.

Firma oferuje również parę planów kompensacyjnych: pierwszy to system prowizyjny, a drugi to schemat piramidy. Oba wymagają od dystrybutorów zapisywania innych osób, co wiąże się z uiszczeniem niewielkiej opłaty za członkostwo. Jako dystrybutor, zarabiasz prowizję za każde zlecenie sprzedaży, które zapiszesz. Otrzymujesz również premie w zależności od liczby sprzedaży, które generujesz.

Jako dystrybutor będziesz musiał również sprzedawać produkty. Produkty te są związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem, co czyni je dobrym wyborem dla tych, którzy chcą zbudować domowy biznes online. Niektóre z najbardziej popularnych produktów to produkty do pielęgnacji skóry, olejki eteryczne i produkty przeciwstarzeniowe.

Jeśli chcesz wejść do gry MLM, będziesz chciał zrobić swoje badania. Jeśli okaże się, że firma pobiera sowitą opłatę wstępną za przystąpienie, może lepiej poszukać gdzie indziej. Możesz również chcieć przyjrzeć się polityce refundacji firmy.

Jak w większości MLM-ów, będziesz musiał zapłacić z góry za produkty, które planujesz sprzedać. Oznacza to, że przez pierwsze kilka miesięcy nie będziesz zarabiał.

Mary Kay

Znana ze swoich produktów kosmetycznych Mary Kay jest największą firmą sprzedaży bezpośredniej na świecie. Firma oferuje wiele produktów, w tym TimeWise Age-Fighting Moisturizer, Ultimate Mascara i Oil-Free Eye Makeup Remover. Produkty te są sprzedawane za pośrednictwem Niezależnych Konsultantek Piękności Mary Kay. Firma posiada 2,4 mln Niezależnych Konsultantek Piękności na całym świecie.

Mary Kay twierdzi, że oferuje kobietom ogromne dochody. Jej produkty mają sprawić, że kobiety będą wyglądać młodziej w miarę starzenia się. Jej produkty są sprzedawane na przyjęciach domowych i przez Niezależnych Konsultantów Piękności. Firma ma motto „Enriching Women’s Lives”.

Mary Kay ma silny wizerunek. Jej założycielką jest kobieta – Mary Kay Ash. To ona zbudowała firmę, a jej przywództwo jest źródłem inspiracji. Jest niezależną elitą wykonawczą i wierzy we wzmocnienie pozycji kobiet. Ma imponujące wykształcenie, uczęszczała na Harvard i Howard University. Wierzy również, że zwykli ludzie mogą być niezwykli.

W ostatnich latach Mary Kay była przedmiotem kilku pozwów sądowych. Największa skarga dotyczy problemów z produktami i usługami. W ciągu ostatnich trzech lat firma otrzymała tylko 13 skarg. Niektórzy klienci skarżyli się na zmiany w formule niektórych produktów, takich jak TimeWise Age-Fighting Moisturizer.

Niektóre kobiety skarżyły się, że zostały zmuszone do sprzedaży produktów, których nie chcą. Inne skarżyły się na wysoki poziom „zapasów”. Firma została oskarżona o „frontloading” produktów, co oznacza, że sprzedają więcej niż potrzebują i zatrzymują dodatkowe zyski.

Firmy marketingu wielopoziomowego nie są piramidami finansowymi

Pomimo tego, co mogłeś usłyszeć, firmy marketingu wielopoziomowego nie są piramidami finansowymi. Są to właściwie legalne strategie biznesowe, które pozwalają ludziom uzyskać dobry dochód podczas sprzedaży produktu lub usługi konsumentom. Jednak niektóre działania mogą być uznane za nielegalne, a konsumenci powinni być ostrożni przy ocenie możliwości biznesowych.

Firmy marketingu wielopoziomowego, znane również jako MLM, pracują z siecią niezależnych przedstawicieli, którzy sprzedają produkty konsumentom. Przedstawiciele ci zarabiają prowizje od sprzedaży detalicznej dokonanej przez ich rekrutów. Dodatkowo, przedstawiciele rekrutują innych przedstawicieli do sprzedaży produktu.

Firmy marketingu wielopoziomowego mają różne plany kompensacyjne. Niektóre firmy oferują zniżkę od oryginalnej ceny. Inne wymagają uiszczenia opłaty za przystąpienie.

Najlepsze firmy marketingu wielopoziomowego dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, które prawdopodobnie spodobają się konsumentom. Podkreślają również niezawodność swoich produktów. Odkupują wszelkie niesprzedane towary na koniec okresu uczestnictwa.

Schematy piramidalne to oszustwo inwestycyjne, które obiecuje duże zyski z rekrutacji nowych członków. Schematy te polegają na dużej liczbie inwestorów, aby ich działalność była udana. Opierają się również na przekonaniu, że firma jest właścicielem wartościowego projektu inwestycyjnego. Jednak schematy te ostatecznie upadają.

Istnieją pewne programy MLM, które w rzeczywistości są piramidami, a programy te mogą naruszać Michigan’s Pyramid Promotion Act. SEC walczy z tymi schematami.

Są one dobrze dopasowane do twoich zainteresowań i stylu życia

Niezależnie od tego, czy rozważasz MLM, czy nie, dawka samoświadomości przejdzie długą drogę w zapewnieniu płynnej jazdy. Najlepszym sposobem na to jest przeczytanie drobnego druku. Niektóre firmy MLM dostarczą Ci nawet darmową kopię swojej literatury lub biuletynu. Trochę wiedzy to potęga, a najcenniejsze ciekawostki przydadzą się przy podejmowaniu decyzji o zakupie w przyszłości. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku produktów i usług, które mogą być poza marką lub poza budżetem. Posiadanie solidnej etykiety jest również najważniejsze. Powinieneś również upewnić się, że firma ma twoje plecy, upewniając się, że mają gwiezdny personel pomocniczy. Może to obejmować zaufanego członka rodziny lub przyjaciela, ale jest to jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie zdrowego środowiska pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *