Aktualizacja wyszukiwarki mobilnej Google

Ci, którzy chcą zwiększyć swoją obecność w Internecie, mogli usłyszeć, że Google niedawno ogłosił aktualizację swoich algorytmów wyszukiwania mobilnego. Ta aktualizacja pomoże stronom, które są przyjazne dla urządzeń mobilnych, aby uplasować się wyżej w wynikach wyszukiwania. Ponadto webmasterzy będą mogli skorzystać z nowego algorytmu, który pomoże im lepiej recenzować produkty.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie e-firmy.net.pl

Aktualizacja algorytmu recenzji produktów

W ciągu ostatnich kilku lat Google zmieniło sposób, w jaki wyświetla wyniki wyszukiwania. Te aktualizacje mają na celu poprawę zdolności Google do rozpoznawania treści o wysokiej jakości. Mają one na celu uczynienie Google bardziej atrakcyjnym dla sprzedawców i kupujących. Zmiany mogą wpłynąć na wiele różnych stron internetowych, nie tylko na strony z recenzjami.

Aktualizacja algorytmu Google dotycząca recenzji produktów jest częścią ogólnych starań Google, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze informacje. Ma ona na celu nagradzanie stron, które dostarczają wnikliwe i dogłębne treści. Nowe kryteria dla dobrej recenzji obejmują posiadanie doświadczenia z pierwszej ręki z produktem, wykorzystanie wizualizacji i pokazanie dowodów wiedzy. Aktualizacja może mieć większy wpływ na strony z recenzjami niż jej poprzedniczka.

Oprócz dostarczania lepszych treści, aktualizacja może również zwiększyć ruch na stronach, które dostarczają wartościowe treści. W okresie roll-outu strony, które polegają na przewodnikach po zakupach, mogą doświadczyć uderzenia lub spadku w swoich rankingach. Jednakże, jeśli masz strategię treści w miejscu, możesz chcieć ponownie ocenić swoje podejście.

Google testuje tę aktualizację, wyświetlając recenzje produktów bezpośrednio w SERP-ach. Firma planuje kontynuować testowanie aktualizacji w innych językach. Google nie opublikował konkretnego harmonogramu rolloutu, ale może to nastąpić za tydzień lub dwa. Ogłosiło również plany wydania większej ilości wsparcia językowego w przyszłości.

Radą Google dla aktualizacji algorytmu recenzji produktów było pisanie treści, które są przydatne dla twoich czytelników w pierwszej kolejności. Najlepszym sposobem na to jest pokazanie swoim użytkownikom, jak działa dany produkt. To może nie być najłatwiejsze, zwłaszcza jeśli twoje treści są cienkie. Jednak Google podkreśla również znaczenie dostarczania przydatnych informacji, aby zdobyć zaufanie użytkowników.

Ponieważ Google nadal zmienia sposób, w jaki wyświetla wyniki wyszukiwania, ważne jest, aby być na bieżąco z najnowszymi zmianami. Możesz wykorzystać te informacje, aby lepiej pozycjonować się nad swoją konkurencją.

Aktualizacja recenzji produktów przez Google może być małym krokiem, ale nadal jest ważna. Nowe kryteria dla dobrej recenzji mogą pomóc Ci zwiększyć swój ranking.

Strony przyjazne dla urządzeń mobilnych będą lepiej oceniane

Na początku tego roku Google ogłosiło, że będzie zmieniać algorytm rankingowy wyszukiwania mobilnego. Ich celem jest zapewnienie użytkownikom najlepszych wyników wyszukiwania. Zrobią to poprzez ranking stron przyjaznych dla urządzeń mobilnych wyżej niż strony niemobilne. Dzięki temu więcej osób będzie miało dostęp do Twoich treści. Zwiększy to również liczbę kliknięć w Twoje reklamy Google AdWords.

W przeszłości szybkość była najważniejszym czynnikiem rankingowym. W rzeczywistości Google ma obsesję na punkcie szybkości od lat. Google forsuje również AMP, który pomoże Twojej stronie ładować się szybciej na urządzeniach mobilnych. Google będzie również oceniać przyjazność mobilną Twoich poszczególnych stron.

Google zacznie również oznaczać strony przyjazne urządzeniom mobilnym w mobilnych wynikach wyszukiwania. Będą również oznaczać wyniki wyszukiwania, które zawierają uszkodzoną treść lub funkcjonalność. Ponadto Google będzie również karać witryny nieprzyjazne dla urządzeń mobilnych.

Zmiany te będą miały większy wpływ na cyfrowy krajobraz niż aktualizacja Pandy. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie interakcje z treścią odbywają się w środowisku mobilnym. Oznacza to, że musisz upewnić się, że Twoja witryna jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, jeśli chcesz osiągnąć najlepsze wyniki dla swoich użytkowników.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoja strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, możesz wykonać szybki test za pomocą Google’s Mobile Friendliness Test. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja strona jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, skontaktuj się z web developerem. Pomoże Ci to określić, czy należy przeprojektować witrynę, czy nie.

Aktualizacja prawdopodobnie nie zostanie wdrożona od razu. Może to potrwać kilka dni lub tygodni. Jednak jeśli zaczniesz pracować nad swoją mobilną stroną internetową już teraz, będziesz lepiej przygotowany na aktualizację.

Google wprowadziło również indeks mobile-friendly, który dokumentuje wszystkie cechy Twojego adresu URL. Będzie on zawierał wszystkie przyjazne dla urządzeń mobilnych adresy URL i będzie wykorzystywany przez Google, aby pomóc określić, jak Twoja strona powinna uplasować się w wyszukiwaniu mobilnym. Zawiera również zalecenia dotyczące tego, jak poprawić swoją kompatybilność mobilną.

Google rozsyła ostrzeżenia do właścicieli stron o aktualizacji. Mówią one, że firmy, które nie zoptymalizują się pod kątem mobile, stracą swoje rankingi.

Projektowanie responsywne jest preferowaną metodą optymalizacji mobilnej

Stworzenie responsywnej strony internetowej to prosty sposób na optymalizację witryny dla użytkowników mobilnych. Responsive design pozwoli Twojej stronie dostosować się do rozmiaru ekranu użytkownika i zapewni bezproblemowe doświadczenie użytkownika na każdym urządzeniu. Responsive design to także sposób na stworzenie lepszego doświadczenia użytkownika dla odwiedzającego i zmniejszenie tarcia.

Google zaleca stosowanie responsywnego projektu do optymalizacji mobilnej. Główną różnicą między konfiguracjami responsywnymi i mobilnymi jest to, że responsywny projekt wykorzystuje zapytania o media CSS3 i elastyczne siatki, aby dostosować się do rozmiaru ekranu użytkownika. Konfiguracje mobilne używają jednak innego HTML i CSS, aby stworzyć stronę specyficzną dla urządzenia mobilnego.

Istnieją trzy rodzaje konfiguracji, które Google zaleca. Najważniejszą konfiguracją jest projektowanie responsywne. Drugą najważniejszą jest dynamiczne serwowanie. Ta konfiguracja pozwala Twojej witrynie dynamicznie zmieniać HTML i CSS w zależności od rodzaju używanego urządzenia.

Zastosowanie responsywnego projektowania pozwala na dopasowanie witryny do większej liczby rozdzielczości ekranu bez konieczności wprowadzania zmian w witrynie. Przy responsywnym projektowaniu wystarczy wprowadzić zmiany w CSS, aby zmodyfikować renderowanie strony.

Na przykład, jeśli Twoja strona używa czcionki o rozmiarze 16px, możesz sprawić, że na urządzeniu mobilnym będzie ona miała taki sam rozmiar jak na desktopie. Jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych.

Korzystanie z responsywnego projektu oznacza również, że Twoja strona może być zoptymalizowana zarówno dla stron informacyjnych, jak i e-commerce. Na przykład możesz użyć responsywnego projektu, aby upewnić się, że Twoje usługi dostarczania żywności są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych.

Mobilne interfejsy użytkownika są znacznie trudniejsze w użyciu niż interfejsy desktopowe. Użytkownicy mobilni mają tendencję do trzymania urządzenia w rękach, co utrudnia nawigację i wprowadzanie informacji. Jest to powód, dla którego wielu webmasterów zablokowało jeden lub więcej elementów stron mobilnych.

Zastosowanie mobile-first design pozwala projektantom ocenić potrzeby użytkowników i dostarczyć rozwiązania, które spełnią ich oczekiwania. Przy tego typu projektowaniu najważniejsze elementy strony są traktowane priorytetowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *