Czy można wejść do MLM bez inwestycji?

Wejście w biznes MLM (marketing wielopoziomowy) to świetna okazja dla ludzi szukających kilku dodatkowych dolarów. Jednak istnieje wiele pytań, na które należy odpowiedzieć przed przystąpieniem. Te pytania obejmują: czy można dołączyć do biznesu bez inwestowania pieniędzy; ile pieniędzy jest wymagane, aby dołączyć; jaki rodzaj produktu lub usługi są oferowane; i jak zarabiać pieniądze?

Legalność

To, czy program marketingu wielopoziomowego jest legalny, czy nie, będzie zależało od tego, co wiesz o firmie. Najlepszym sposobem na określenie, czy firma jest legalna, jest przejrzenie jej materiałów, poproszenie zaufanego doradcy o dokonanie dokładnej oceny programu i przyjrzenie się temu, co twierdzą o zarobkach.

Federalna Komisja Handlu ma uprawnienia do badania i regulowania programów marketingu wielopoziomowego. Agencja ustaliła, że niektóre MLM są piramidami. Dzieje się tak dlatego, że obiecują one wysokie nagrody w krótkim czasie, bez sprzedaży namacalnego produktu. Reguła FTC dotycząca możliwości biznesowych wymaga szczegółowych informacji o ryzyku związanym z zakupem w danej firmie.

Biznes MLM jest legalny, jeśli płaci swoim dystrybutorom za wykonaną przez nich pracę. Jeśli firma płaci swoim dystrybutorom więcej niż muszą, może zbliżać się do terytorium piramidy finansowej.

Polityka zwrotu firmy powinna być również główną czerwoną flagą. Jeśli nie jest to na piśmie, praktyki firmy są prawdopodobnie nielegalne.

Legalność piramidy zależy również od jej struktury. Jeśli program marketingu wielopoziomowego płaci swoim dystrybutorom za rekrutację nowych członków, program ten prawdopodobnie nie jest legalny. Trudno jest również pociągnąć do odpowiedzialności firmę zajmującą się marketingiem wielopoziomowym.

MLM może być legalny, ale tylko wtedy, gdy opiera się na sprzedaży produktów, a nie na rekrutacji. Z kolei schemat piramidalny to rodzaj programu inwestycyjnego o strukturze piramidy.

Schemat piramidy to oszukańczy schemat, który obiecuje wysokie zyski w krótkim czasie, bez oferowania prawdziwego produktu. Jej promotorzy zwykle celują w azjatycko-amerykańskie społeczności w Kalifornii i Nowym Jorku.

Downline

Rekrutacja i budowanie downline w MLM jest ważne. Jest to jedyny sposób na osiągnięcie przyzwoitych dochodów w marketingu sieciowym. Wymaga to czasu i wytrwałości. Możesz mieć wiele odrzuceń, zanim dostaniesz swój downline w górę i działa.

Najlepszym sposobem na zbudowanie downline jest bycie uczciwym i etycznym. Oznacza to oferowanie rozwiązań dla swoich perspektyw, a nie poleganie tylko na obietnicach.

Niektóre firmy MLM używają systemu prowizji, aby zmotywować istniejących dystrybutorów do budowania swoich zespołów downline. Dzięki temu firma może wykorzystać większą siłę sprzedaży i zaoszczędzić na kosztach sprzedaży. Jednakże, downline musi mieć wystarczającą wielkość sprzedaży, aby otrzymać prowizję.

Zanim podpiszesz umowę z firmą MLM, sprawdź jej historię. Niektóre z nich mogą być piramidami finansowymi lub firmami działającymi w systemie zamkniętym. Powinieneś też być podejrzliwy wobec szkoleń, które wysuwają roszczenia dotyczące zarobków.

Ważne jest, aby znać dochody w stosunku do wydatków biznesu. Powinieneś wiedzieć, ile godzin potrzeba, aby wygenerować dochód. Powinieneś również wiedzieć, jak długo możesz oczekiwać, że będziesz w biznesie. To pomoże Ci zdecydować, czy jesteś w stanie zaryzykować swoje osobiste oszczędności na biznes.

Powinieneś także wiedzieć, jak skłonić innych ludzi do przyłączenia się do biznesu. Być może będziesz musiał zwerbować członków rodziny lub przyjaciół, aby dołączyli do Twojego zespołu. Niezależnie od tego, czy musisz to zrobić sam, czy ze sponsorem, musisz być skłonny do podążania za wskazówkami swojego sponsora.

Powinieneś również być skłonny do słuchania wyzwań. Dzięki temu nauczysz się, jak sobie z nimi radzić. Powinieneś także ustalać cele ze swoim sponsorem.

Oferowany produkt lub usługa

Inwestowanie ciężko zarobionych pieniędzy w system marketingu wielopoziomowego nie jest dla osób o słabym sercu. Choć z pewnością istnieje wiele firm, które mają interes w twoim portfelu, warto zrobić trochę due diligence przed skokiem w. Na szczęście istnieje kilka firm MLM, które nie chcą cię wyłudzić każdego grosza, który masz na swoim koncie bankowym. I chociaż większość z tych firm oferuje lukratywne plany kompensacyjne, nie wszystkie są stworzone tak samo. W związku z tym, że jest to firma, która jest w stanie zaoferować Ci wiele korzyści, nie musisz się martwić o to, że nie będziesz w stanie jej znaleźć. W związku z tym, że jest to firma, która nie jest w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwa, nie jest ona w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwa. Największym błędem, jaki popełnia wiele osób, jest nie zwracanie uwagi na drobny druk. To w końcu będzie Cię kosztować na dłuższą metę. Odrobina pracy domowej teraz zapewni Ci czerpanie korzyści później. Dobrą zasadą jest trzymanie się firm z co najmniej garstką pracowników. Warto również upewnić się, że Twoje dane osobowe są chronione przed wścibskimi oczami Twojego upline’a. Dobre stosunki z innymi dystrybutorami są ważne, ale nie chcesz wpaść w złe towarzystwo.

Plan kompensacyjny

Stworzenie właściwego planu kompensacyjnego jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie możesz podjąć jako lider MLM. Posiadanie niewłaściwego planu może mieć negatywny wpływ na wynik finansowy Twojej firmy. Istnieje wiele różnych rodzajów planów kompensacyjnych i wszystkie one mają różne mocne i słabe strony. Powinieneś dokładnie ocenić każdy z nich, aby wybrać plan, który najlepiej pasuje do twoich celów i celów.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje kompresji, których używają plany kompensacyjne MLM. Należą do nich kompresja standardowa i kompresja dynamiczna. Standardowa kompresja jest używana do omijania nieaktywnych przedstawicieli. Kompresja dynamiczna służy do eliminacji nieaktywnych przedstawicieli z wielkości wypłat.

Najlepszy plan kompensacyjny to taki, który jest elastyczny i możliwy do dostosowania. Można go zmienić ze względu na regulacje prawne, nową technologię, doświadczenie w branży, czy też oferowany produkt lub usługę. Jednak najlepszy plan nigdy nie będzie idealny. Ważne jest, aby przeglądać swój plan wynagrodzeń co roku i wprowadzać poprawki w miarę potrzeb.

Kolejną ważną częścią projektowania planu wynagrodzeń jest upewnienie się, że plan będzie pasował do genealogii Twojej firmy. Powinieneś rozważyć, czy Twoja firma opiera się na planie binarnym czy unilevel. Niektóre firmy oferują rozwiązanie hybrydowe, które łączy elementy obu planów. Rozwiązanie to obejmuje wypłaty oparte na genealogii sponsoringu oraz genealogii lokowania.

Jeśli rozważasz dołączenie do MLM, powinieneś upewnić się, że rozumiesz plan kompensacyjny. Plan kompensacyjny będzie zawierał warunki twojego dochodu, a także inne korzyści, takie jak szkolenia i mentoring. Będziesz chciał również określić, czy będziesz zarabiał w gotówce czy w naturze. Jeśli zarabiasz w gotówce, będziesz zarabiał w zamian za swoje wysiłki. Jeśli będziesz zarabiać w naturze, będziesz zarabiać za pracę, którą wykonujesz w imieniu firmy.

Ploce marketingowe

Inwestowanie w możliwości marketingu wielopoziomowego może brzmieć dla niektórych jak dobry pomysł, ale czy tak jest? Możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, że w rzeczywistości, wiele osób jest zasysane do tych systemów. W niektórych przypadkach kończą się one wydaniem tygodniowych zakupów na „zestaw startowy”, który zawiera niewiele więcej niż kilka pozycji z katalogu. Na szczęście istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć stania się jedną z wielu nieświadomych ofiar MLM.

Po pierwsze, nie zapisuj się na pierwszą okazję, która stanie na twojej drodze. Możesz być nieco zaskoczony, gdy dowiesz się, że wiele firm MLM wymaga, abyś dokonał prawdziwej inwestycji, zanim będziesz mógł cokolwiek kupić. To samo dotyczy drugiej połowy równania, czyli dystrybutora. Osoby te są odpowiedzialne za kupowanie i sprzedawanie produktów w Twoim imieniu. To jest miejsce, gdzie duże pieniądze są wykonane.

Po drugie, upewnij się, że poprosisz swoich zaufanych doradców o przegląd odpowiednich materiałów dla Ciebie. Obejmuje to przegląd broszur firmy, planów biznesowych i innych zabezpieczeń marketingowych. Poproś ich o szczerą opinię na temat legalności MLM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *