Dlaczego MLM jest teraz najlepszym sposobem na zdobycie fortuny?

Niezależnie od tego, czy chciałeś założyć własną firmę, czy też już ją masz i chcesz zwiększyć swoje dochody, marketing wielopoziomowy może być odpowiedzią na Twoje cele finansowe. Jednak powinieneś znać fakty, zanim podpiszesz się z firmą MLM.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z pg2.pl

Marketing wielopoziomowy jest legalną strategią biznesową

Wśród najbardziej popularnych strategii biznesowych jest marketing wielopoziomowy. Metoda ta polega na wykorzystaniu sieci do rekrutacji nowych uczestników i sprzedaży produktów i usług. Firma wynagradza swoich dystrybutorów za pomocą procentu od sprzedaży, którą wykonują ich rekruci. Zazwyczaj plan kompensacyjny określa, ile uczestnicy muszą sprzedać lub zrekrutować oraz ile muszą zapłacić firmie.

Wiele osób uważa, że MLM to piramidy finansowe. Jest to jednak błędne przekonanie – fragment ten pochodzi od redaktora portalu . Wynika ono z niewiedzy i braku wiedzy na temat firm MLM. Na szczęście istnieje wiele osób, które udowodniły, że ta strategia jest ważną strategią biznesową. Osoby te były w stanie zbudować udane sieci. Wykorzystali swoje umiejętności sprzedaży do zbudowania dużej sieci ludzi i odwrócili swoje życie.

W przeciwieństwie do piramid, marketing wielopoziomowy jest uzasadnioną strategią biznesową. Dzieje się tak dlatego, że dystrybutorzy firmy zarabiają na sprzedaży produktów i usług. Płacą również procent od swoich zarobków swojemu upline. Jest to powszechny plan kompensacyjny. Ważne jest, aby potencjalni członkowie zrozumieli ten plan kompensacyjny przed podjęciem decyzji o dołączeniu do firmy lub nie.

Plan kompensacyjny definiuje również relacje upline i downline. Aby zbudować udaną sieć, członkowie muszą wziąć pełną własność swoich wyników. Wymaga to wiele wysiłku i wytrwałości. Niektóre firmy MLM stosują taktykę, która zbiera psychiczne żniwo wśród swoich dystrybutorów.

Federalna Komisja Handlu prowadzi dochodzenia w sprawie programów marketingu wielopoziomowego pod kątem piramid finansowych. W 2007 roku FTC zaczęła zbierać dane o szkodach konsumentów. Setki tysięcy konsumentów zostało skrzywdzonych przez piramidy finansowe każdego roku. Ponadto 99% uczestników MLM traci pieniądze.

Wybierając firmę marketingu wielopoziomowego, pamiętaj, aby sprawdzić jej plan kompensacyjny. Dzięki temu lepiej zrozumiesz, jak firma planuje wynagradzać swoich dystrybutorów. Ważne jest również, aby pamiętać, że należy unikać korzystania z chwilowych modów. Należy również rozważyć zapotrzebowanie na produkty i usługi, które będziemy sprzedawać w przyszłości. Dobrze jest umieć dostarczyć usługę lub produkt, który inni uznają za wartościowy.

Znalezienie „właściwego dopasowania” do Twojej osobowości

Wybór właściwego MLM jest zniechęcającym zadaniem, zwłaszcza dla nowicjusza. Jednak wybranie właściwego zapewni, że uzyskasz jak najwięcej z nowego przedsięwzięcia biznesowego. Poniższe wskazówki powinny być wykorzystane, aby pomóc Ci w drodze. Jedną z najważniejszych wskazówek jest unikanie nadmiernego zaangażowania w nową firmę. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś nowy w grze MLM i jeszcze nie szlifowałeś swoich umiejętności sprzedaży i rekrutacji. W końcu Twój biznes jest najbardziej dochodowy, gdy jest dobrze naoliwioną maszyną. Upewnij się, że Twoja firma MLM ma biznesplan, który może dostosować się do zmieniających się warunków rynkowych. Jest to pewny sposób na zapewnienie, że twoje nowe przedsięwzięcie biznesowe będzie udane przez wiele lat. W związku z tym, że jest to firma, która nie ma nic wspólnego z MLM, nie ma możliwości, aby była ona w stanie dostosować się do wymagań rynku. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli produkty lub usługi są promowane jako uzasadnione. Jest to problem, ponieważ prawa regulujące MLM są niejasne. W MLM, centralna korporacja firmy tworzy produkt, a następnie dystrybuuje go do sprzedawców, którzy odzyskują swoje inwestycje poprzez sprzedaż. Często sprzedawcy są zachęcani do rekrutowania innych osób do sprzedaży produktu.

Jeśli rozważasz przyłączenie się do MLM, powinieneś zrobić kilka badań, zanim zobowiążesz się do współpracy z firmą. Powinieneś również być podejrzliwy wobec wszelkich szkoleń, które zalecają rekrutację ludzi. Plan kompensacyjny firmy nie powinien być bardziej satysfakcjonujący za rekrutację niż za sprzedaż produktu.

Federalna Komisja Handlu posiada stronę internetową, na której ludzie mogą zgłaszać piramidy finansowe. Możesz również skontaktować się z prokuraturą generalną w swoim stanie, jeśli straciłeś pieniądze w piramidzie finansowej. Ludziom odpowiedzialnym za prowadzenie operacji grożą lata więzienia lub wysokie grzywny.

Systemy piramidalne często wykorzystują nieuczciwe taktyki sprzedaży, aby przekonać ludzi do przyłączenia się. Promotorzy często chwalą się tym, ile pieniędzy zarabiają najlepsi. W ramach zachęty mogą nawet oferować wycieczki lub samochody. Jednak większość osób rekrutowanych nie składa wniosków o zarobki.

Systemy piramidalne zarabiają pieniądze poprzez przekazywanie zysków od wcześniejszych inwestorów do późniejszych. Jednak późniejsi inwestorzy często płacą więcej niż mogą odzyskać z inwestycji. Prowadzi to do ostatecznego upadku piramidy.

Systemy piramidalne są nielegalne, ponieważ wprowadzają w błąd co do legalności operacji. FKH stosuje wieloczynnikowy test w celu ustalenia, czy dane przedsiębiorstwo jest nielegalną piramidą finansową. Test uwzględnia plan kompensacyjny, oświadczenia marketingowe, doświadczenia uczestników oraz ogólną strukturę przedsiębiorstwa.

Nigdy nie powinieneś dołączać do piramidy bez uprzedniego zbadania firmy. Należy również uzyskać wszystkie informacje na piśmie. FTC bierze również pod uwagę, czy przedsiębiorstwo jest przedsiębiorstwem o zamkniętej pętli. Należy również skonsultować się z doświadczonym adwokatem obrony karnej przed zobowiązaniem się do jakiejkolwiek firmy. Schematy piramid są w USA przestępstwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *